ZOBACZ TAKŻE

10 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na performatywne czytanie dramatu Eve Ensler "Monologi waginy". Gościem spotkania będzie autorka polskiego przekładu Hanna Szczerkowska.

Monologi waginy są zbiorem bezpruderyjnych, szczerych opowieści o seksualności i dramatach kobiet. Powstały w oparciu o ponad dwieście wywiadów, które Eve Ensler przeprowadziła z kobietami z całego świata. Wystawiane najpierw jako monodram odniosły ogromny sukces na scenach Broadwayu, by wkrótce, przy udziale największych gwiazd kina, stać się głośnym, międzynarodowym wydarzeniem. "Monologi waginy", które gościły dotychczas na scenach trzydziestu krajów – od maleńkiego kościółka w Nowej Szkocji po stadion sportowy na Filipinach – stały się również początkiem globalnego ruchu przeciwko przemocy wobec kobiet. Wydanie książkowe Monologów powtórzyło sukces spektaklu i doczekało się przekładu na ponad dwadzieścia języków. (www.lubimyczytac.pl)

Eve Ensler, to pisarka, feministka, działaczka społeczna, wspólnie z kongijskimi kobietami założyła w Kongu Miasto Radości, w którym leczy się ofiary gwałtów wojennych i szkoli je na liderki społeczności lokalnych. Ensler jest pomysłodawczynią V-Day i One Billion Rising - organizacji przeciwdziałających przemocy wobec kobiet na całym świecie.

Czytanie sztuki „Monologi waginy” towarzyszy akcji One Billion Rising/Nazywam się Miliard w Płocku.
 

Scena Piekiełko
Cena biletu: 10 zł